Hotel Alcyone
Romkategorier og priser
Kart
Hotel Alcyone ligger sentralt plassert i Venezia, mindre enn 5 minutters gange fra Markusplassen og Rialto-broen. Dette hotellet ligger 0,2 mi (0,3 km) unna St. Markus' klokketårn og 0,2 mi (0,4 km) unna St. Markus-basilikaen.
Hotellinnredning
Dra nytte av stedets fasiliteter, som wi-fi (inkludert) og tur-/billettassistanse.
Hotellinnredning
- Antall rom:21
- Antall etasjer:3
- Flyplasstransport (mot tilleggsgebyr)
- Safe i resepsjonen
- Flerspråklig personale
- Døgnåpen resepsjon
- Røykfritt hotell
- Hjelp til utflukter og billetter
- Gratis wi-fi
- Antall barer/salonger:1
- Bagasjeoppbevaring
- Vanndispenser
Rominnredning
- Daglig rengjøring
- Privat bad
- Hårføner
- Safe på rommet
- Skrivebord
- Klimaanlegg på rommet (air conditioning)
- Lydisolerte rom
- Bidé
- Kun dusj
- Flatskjerm-TV
- Delvis åpent bad
- Ekstrasenger (mot tilleggsgebyr)
- Håndklær tilgjengelig
- Sengetøy tilgjengelig
- Rengjøring på forespørsel
Hotellregler & Informasjon fra hotellet
Hotel Alcyone
- Hotellregler
- Check-In: kl. 14.30 - når som helst
- Check-Out: kl. 11.00
- Minimumsalder for innsjekking er 18
- Kjæledyr
- Kjæledyr tillatt
- Kun hunder er tillatt
- Kun servicedyr er tillatt
- Førerhund fritatt for avgifter og restriksjoner
- Kjæledyr tillatt (ingen avgifter)
- Betalingstyper
- Diners Club
- Discover
- JCB International
- Mastercard
- Visa
- Kontanter
- Debetkort
- Diverse
- Ingen babysenger tilgjengelige
- Ingen heiser
- Overnattingsstedets registreringsnummer –: 027042-ALB-00139 02704200496, IT027042A1NEUHU799
- Beskrivelse
- Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
- Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt et kredittkort kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
- Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
- Dette overnattingsstedet godtar større kredittkort, debetkort og kontanter
- Dette overnattingsstedet forbeholder seg retten til å autorisere gjestenes kredittkort før ankomst.
- Kontantløse transaksjoner er mulig
- Overnattingsstedet har følgende sikkerhetstiltak: brannslukningsapparat, røykvarsler, sikkerhetssystem og førstehjelpsskrin
- Merk at kulturelle normer og regler for gjester kan variere avhengig av land og overnattingssted. Det er overnattingsstedet som har bestemt reglene som er oppgitt
- Alle gjester, inkludert barn, må være til stede ved innsjekking og vise frem pass eller offentlig utstedt legitimasjon med bilde.
- Som følge av nasjonale reguleringer, kan man ikke betale mer enn 5000 EUR i kontanter på dette overnattingsstedet. Kontakt overnattingsstedet via kontaktopplysningene i bestillingbekreftelsen for mer informasjon.
- Ett barn som er 2 år eller yngre, kan bo uten ekstra kostnader på rommet til sine foreldre/foresatte (uten ekstraseng).
- Det er mulig å betale uten kontanter.
- En avgift pålegges av byen og vil innkreves på overnattingsstedet. Denne avgiften gjelder ikke for personer som er bosatt i Venezia by og barn under 10 år. Ytterligere fritak kan gjelde for pasienter og deres ledsagere samt personer som oppholder seg i byen av spesifikke grunner, noe som vil måtte dokumenteres på overnattingsstedet. Det påløper en reduksjon på 30 % mellom 1.–31. januar.
- Lokale myndigheter pålegger en avgift. Fra 1 januar til 31 januar: EUR 2.40 per person, per natt for voksne og EUR 1.20 per natt for gjester i alderen 10 til 16 år.
- Lokale myndigheter pålegger en avgift. Fra 1 februar til 31 desember: EUR 3.50 per person, per natt for voksne og EUR 1.70 per natt for gjester i alderen 10 til 16 år.
- Avgift for flyplasstransport: EUR 140 per kjøretøy (én vei, maks antall passasjerer: 4)
- Avgift for ekstraseng: 10.00 EUR per dag
Hotel Alcyone ligger sentralt plassert i Venezia, mindre enn 5 minutters gange fra Markusplassen og Rialto-broen. Dette hotellet ligger 0,2 mi (0,3 km) unna St. Markus' klokketårn og 0,2 mi (0,4 km) unna St. Markus-basilikaen.
Overnatt i et av de 21 gjesterommene, som har Flatskjerm-TV. Rommene har privat bad med bideer og hårføner. Rommene har safe og skrivebord, og rengjøring tilbys daglig.
Dra nytte av stedets fasiliteter, som wi-fi (inkludert) og tur-/billettassistanse.
Stedet har en bar/lounge hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink.
Gjester har tilgang til blant annet en døgnåpen resepsjon, et flerspråklig personale og bagasjeoppbevaring. Gjestene tilbys flyplasstransport døgnet rundt mot et tillegg.
Dette overnattingsstedet tilbyr transport fra flyplassen (betaling kan kreves). Gjestene må kontakte overnattingsstedet før reisen ved hjelp av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen for å gi informasjon om ankomsten. En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst. Gjester som bestiller oppholdet i Venezia, bes om å besøke nettstedet #EnjoyRespectVenezia www.comune.venezia.it/en/content/enjoyrespectvenezia for viktig informasjon og regler som gjelder i byen. På visse datoer i året må besøkende betale et adgangsgebyr på EUR 5–10 per person per dag for å komme inn i Venezia. Personer med overnatting i Venezia er fritatt fra å betale dette. Gjester må imidlertid be om en fritakskupong på forhånd, som skal fremvises sammen med legitimasjon ved ankomst. Besøk cda.ve.it/en for å sjekke berørte datoer og gebyrer og for å be om et unntak.
Du må betale følgende avgifter på overnattingsstedet (skatter kan være inkludert):
Vi har tatt med alle kostnadene overnattingsstedet har oppgitt til oss.
Listen ovenfor er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.
Andre populære hoteller i Venezia
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}